images

کویل آب سرد و گرم

کاربرد ها:

هواساز ها ، یونیت هیتر ها ، فن کویل ها ، نیروگاه ها ،پالایشگاه 

این محصول را میتوانید حسب نیاز با مشخصات ذیل سفارش  دهید:

قابل ارائه با لوله 5/8 و 3/8

لوله های مسی فین های آلمینیومی 

لوله های آلمینیومی فین های آلمینومی

آرایش لوله مربعی و مثلثی

با ظاهر متناسب با نیاز شما 

راهنمای خرید کویل

کویل های ساخته شده توسط شرکت تهویه مطبوع نسیم معتدل میتواند در انوع زیر ساخته شود که هر کدام دارای کارایی منحصر به فرد است .

برسی ویژگی های هندسی :

1-کوئل با لوله 3/8 : این کوئل ها با تراکم فین6 تا 16 فین در اینچ ساخته شده و کاربرد عمده آن در کندانسورهای هوایی ، و کوئل DX هواسازها و سیستم های تهویه مطبوع می باشد.

2-کوئل با لوله 5/8 : این کوئل ها و اواپراتورهای سردخانه زیر صفر و بالای صفر کاربرد دارد. آرایش لوله ها در این کوئل ها به صورت مثلثی بوده و فاصله مرکز تا مرکز لوله ها در هر سه ضلع مثلث 55 میلی متر است.

برسی جنس اجزا تشکیل دهنده :

1-کوئل با لوله مسی با فین آلومینیومی، این کوئل ها پرکاربردترین نوع کوئل در کندانسورها و اواپراتورهای سردخانه ای زیر صفر و بالای صفر و چیلر و سیستم های تهویه مطبوع می باشد.

2-کوئل با لوله آلومینیومی و فین آلومینیومی ، این کوئل ها در یخچال های خانگی و صنعتی کاربرد دارد.

برسی ویژگی های ظاهری و کاربرد ها:

1-کوئل های صاف عمودی ، این کوئل ها به نحوی قرار می گیرند که جهت حرکت هوا از بین صفحات کوئل از چپ به راست و یا بر عکس می باشد.

2-کوئل های صاف افقی، این کوئل ها به نحوی قرار می گیرند که جهت حرکت هوا از بین صفحات کوئل از پاین به بالا می باشد.

3-کوئل های صاف با زاویه 45 درجه : این کوئل ها معمولاً در کندانسورهای پکیج استفاده می شود.

4-کوئل های V-type: این کوئل ها کاربرد گسترده در چیلرها و سایر سیستم های تهویه مطبوع و نیز سردخانه

 5-های بالای صفر و زیرصفر با ظرفیت های بالا دارد. جهت حرکت هوا در این کوئل ها از پایین به بالا می باشد و نرخ عبور هوا در سطح کوئل تقریباً یکنواخت می باشد.

 

6-کوئل های خم : معمولاً در سیستم های تهویه مطبوع و سردخانه های زیر صفر و بالای صفر با ظرفیت کم کاربرد دارد و می تواند ازیک یا دو خم ساخته شده باشد . جهت حرکت هوا در این کوئل ها عمدتاً به صورتی است که از اطراف وارد می شود و به سمت بالا پرتاب می شود.

برسی ماده تبادل کننده :

1-کویل های فریونی، این کویل ها به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول کویل هایی که توسط عبور هوا از بین صفحات آلومینیومی، گرما از فریون گرفته می شود و به آن کویل های کندانسوری می گویند و دسته دوم کویل هایی که توسط عبور هوا از بین صفحات آلومینیومی گرما به فریون داده می شود و به آن کویل های اواپراتوری می گویند.

2-کویل های آبی: در این کویل ها آب از داخل لوله ها عبور می کند و معمولاً در فن کویل ها کاربرد دارد، نمونه های دیگر از این کویل ها جهت خنک کردن اب دستگاه های صنعتی استفاده می شود

3- کویل های روغنی: در این کویل ها روغن از داخل لوله ها عبور می کند به علت لزجت بالا معمولاٌ از لوله های 5/8  در این کویل ها استفاده می شود و  برای خنک کردن روغن استفاده می شود

مشاوره خرید مطمئن و اطلاع از قیمت ها:

051-38449902-3